FIFA FORUMZ
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

FIFA FORUMZ


 
AcasaCăutareUltimele imaginiConectareÎnregistrare

 

 ...:::Regulament:::....

In jos 
AutorMesaj
bogdan_4_fifa
Administrator
Administrator
bogdan_4_fifa


Numarul mesajelor : 107
Varsta : 31
Localizare : Printre zei
Warn :
...:::Regulament:::.... Left_bar_bleue0 / 1000 / 100...:::Regulament:::.... Right_bar_bleue

Data de inscriere : 21/08/2008

...:::Regulament:::.... Empty
MesajSubiect: ...:::Regulament:::....   ...:::Regulament:::.... Icon_minitimeDum Aug 24, 2008 10:39 am

Acesta este regulamentul general pt Fifa 08
Sus In jos
bogdan_4_fifa
Administrator
Administrator
bogdan_4_fifa


Numarul mesajelor : 107
Varsta : 31
Localizare : Printre zei
Warn :
...:::Regulament:::.... Left_bar_bleue0 / 1000 / 100...:::Regulament:::.... Right_bar_bleue

Data de inscriere : 21/08/2008

...:::Regulament:::.... Empty
MesajSubiect: Re: ...:::Regulament:::....   ...:::Regulament:::.... Icon_minitimeDum Aug 24, 2008 10:40 am

1.Setarile obligatorii pt Fifa 08
Half Length: 6 min
Difficulty Level: World Class
Keeper Difficulty Level: World Class
Game Speed: Normal sau Fast (fiecare după preferințe pentru viteza jucătorilor)
Injuries: On
Offsides: On
Bookings: On
Sus In jos
bogdan_4_fifa
Administrator
Administrator
bogdan_4_fifa


Numarul mesajelor : 107
Varsta : 31
Localizare : Printre zei
Warn :
...:::Regulament:::.... Left_bar_bleue0 / 1000 / 100...:::Regulament:::.... Right_bar_bleue

Data de inscriere : 21/08/2008

...:::Regulament:::.... Empty
MesajSubiect: Re: ...:::Regulament:::....   ...:::Regulament:::.... Icon_minitimeDum Aug 24, 2008 10:42 am

2.Meciurile castigate altfel decat in teren
1. 1 - 0 va marca meciul tras la sorți
2. 3 - 0 va marca meciul pierdut prin neprezentarea adversarului sau refuzul acestuia de a juca.
3. 4 - 0 va marca meciul pierdut pentru folosire de bug (combinații de taste interzise)
4. 5 - 0 va marca pierderea meciului pentru trișare
5. 10 - 0 va marca pierderea meciului pentru înjurături sau chiar, dacă procedeul se repetă iterativ, instigare (de genul "ești varză", etc.)
3.Pentru abandon clar in timpul meciului se decid următoarele scoruri :
- 3 - 0 va marca pierderea meciului pentru abandon în timpul partidei la un scor cu diferență de minim 1 gol.
- 7 - 0 va marca pierderea meciului pentru abandon în timpul partidei la un scor cu diferență de minim 3 goluri.
- 14 - 0 va marca pierderea meciului pentru abandon în timpul partidei la un scor cu diferență de minim 6 goluri.
!!! IMPORTANT : Meciul se consideră abandonat și se aplică scorul pentru abandon numai dacă meciul nu a depășit minutul 88, dacă după minutul 88 se abandonează meciul scorul rămâne cel din teren !!!
Sus In jos
bogdan_4_fifa
Administrator
Administrator
bogdan_4_fifa


Numarul mesajelor : 107
Varsta : 31
Localizare : Printre zei
Warn :
...:::Regulament:::.... Left_bar_bleue0 / 1000 / 100...:::Regulament:::.... Right_bar_bleue

Data de inscriere : 21/08/2008

...:::Regulament:::.... Empty
MesajSubiect: Re: ...:::Regulament:::....   ...:::Regulament:::.... Icon_minitimeDum Aug 24, 2008 10:44 am

4.Intreruperea connexiuni
Daca un meci se intrerupe din cauza unei connexiuni proaste se va continua stabilindu-se minutele ramase si scorul care era in acel minut (de ex. daca se intrerupe in min 35 la scorul de 1-0 pt adversar se va continua jucandu-se 55 de min cu scorul de 1-0 pt adversar acesta a fost doar un exemplu)
Meciul se va continua in aceasi zi cine refuza va pierde meciul
Sus In jos
bogdan_4_fifa
Administrator
Administrator
bogdan_4_fifa


Numarul mesajelor : 107
Varsta : 31
Localizare : Printre zei
Warn :
...:::Regulament:::.... Left_bar_bleue0 / 1000 / 100...:::Regulament:::.... Right_bar_bleue

Data de inscriere : 21/08/2008

...:::Regulament:::.... Empty
MesajSubiect: Re: ...:::Regulament:::....   ...:::Regulament:::.... Icon_minitimeDum Aug 24, 2008 10:45 am

5.Executarea cornerelor si a auturilor
Nu este permis executare cornerelor pe cadrul porti sau in careul de 6 m daca totusi din greseala se marcheaza gol direct din corner sau din careul de 6 m acel gol va fi anulat ,daca faza se repeta de maxim 3 ori acel jucator va pierde meciul cu 4-0
Nu este voie sa iesi cu portarul la cornere la a 2 abatere de genu acesta va pierde meciul cu 4-0
Nu este voie sa bati autu in careul de 6 m
6.Folosire bugurilor
Este interzisa folosirea combinatie de taste Q+W din propria jumatate de teren
Sus In jos
bogdan_4_fifa
Administrator
Administrator
bogdan_4_fifa


Numarul mesajelor : 107
Varsta : 31
Localizare : Printre zei
Warn :
...:::Regulament:::.... Left_bar_bleue0 / 1000 / 100...:::Regulament:::.... Right_bar_bleue

Data de inscriere : 21/08/2008

...:::Regulament:::.... Empty
MesajSubiect: Re: ...:::Regulament:::....   ...:::Regulament:::.... Icon_minitimeDum Aug 24, 2008 10:45 am

7.Pasă in spate
De cate ori se începe mingea de la jumatatea terenului (începutul unei reprize sau dupa un gol primit) aceasta se face obligatoriu cu o pasa înapoi în propriul teren. Inceperea prin sutul direct spre poarta adversa sau prin dribling în terenul advers este interzis(a). Dacă se înscrie un gol în acest caz, sau nu se pasează înapoi minim de 3 ori pe meci se pierde meciul cu 4-0.Aceasta trebuie dovedita prin print altfel nu se ia in considerare
Sus In jos
bogdan_4_fifa
Administrator
Administrator
bogdan_4_fifa


Numarul mesajelor : 107
Varsta : 31
Localizare : Printre zei
Warn :
...:::Regulament:::.... Left_bar_bleue0 / 1000 / 100...:::Regulament:::.... Right_bar_bleue

Data de inscriere : 21/08/2008

...:::Regulament:::.... Empty
MesajSubiect: Re: ...:::Regulament:::....   ...:::Regulament:::.... Icon_minitimeDum Aug 24, 2008 10:46 am

8.Termenul minim
Termen Grupe = Numărul jucătorilor pe grupa - 1 (adică o grupă de 10 jucători va avea termen 9 zile (sau una de 7 va avea 6 zile)
Termen 32-imi: 3 zile
Termen 16-imi: 3 zile
Termen 8-imi: 3 zile
Termen sferturi: 3 zile
Termen semifinale: 3 zile
Termen finală: 3 zile
Fiecare organizator al cupei poate sa prelungeasca acest termen
Sus In jos
bogdan_4_fifa
Administrator
Administrator
bogdan_4_fifa


Numarul mesajelor : 107
Varsta : 31
Localizare : Printre zei
Warn :
...:::Regulament:::.... Left_bar_bleue0 / 1000 / 100...:::Regulament:::.... Right_bar_bleue

Data de inscriere : 21/08/2008

...:::Regulament:::.... Empty
MesajSubiect: Re: ...:::Regulament:::....   ...:::Regulament:::.... Icon_minitimeDum Aug 24, 2008 10:46 am

9.Folosirea patch-urilor
Este interzis folosirea patch-urilor care influențează calitatea jocului
Sus In jos
bogdan_4_fifa
Administrator
Administrator
bogdan_4_fifa


Numarul mesajelor : 107
Varsta : 31
Localizare : Printre zei
Warn :
...:::Regulament:::.... Left_bar_bleue0 / 1000 / 100...:::Regulament:::.... Right_bar_bleue

Data de inscriere : 21/08/2008

...:::Regulament:::.... Empty
MesajSubiect: Re: ...:::Regulament:::....   ...:::Regulament:::.... Icon_minitimeDum Aug 24, 2008 10:47 am

Cine mai vrea sa adauge ceva la acest topic ca ma contacteze pe mes :bodo_bodi93

si pe mine roberto_cool_boy_14
Sus In jos
Continut sponsorizat





...:::Regulament:::.... Empty
MesajSubiect: Re: ...:::Regulament:::....   ...:::Regulament:::.... Icon_minitime

Sus In jos
 
...:::Regulament:::....
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Regulament

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
FIFA FORUMZ :: Arhiva :: Arhiva Forum :: FA Competitii de Fifa Si Euro :: Regulament fifa 08-
Mergi direct la: